Tkaniny obiciowe Italsenso pojawiły się na Targach World Hotel!

Tkaniny obiciowe Italsenso pojawiły się na Targach World Hotel!

W dniach 26-28 marca miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Targi World Hotel to jedyna na taką skalę impreza dla branży hotelarskiej w Polsce. Co roku do Warszawy ściągają tysiące odwiedzających z kraju i zza granicy, którzy mają okazję zapoznać się z najnowszymi produktami, rozwiązaniami, trendami i technologiami w branży hotelarskiej. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 15 400 odwiedzających, którzy na terenie Ptak Expo Warsaw (30 000 metrowej hali) mieli okazję wziąć udział w 25 konferencjach poświęconych branży HoReCa (akronim stosowany na zbiorczą nazwę dla branży hotelarskiej i restauracyjnej), a także mogli obejrzeć produkty aż 296 wystawców. Jak na 3 dni to całkiem sporo!

 

Wystawcy zaprezentowali swoje produkty z bardzo szerokiej oferty branżowej, dzięki czemu każdy zainteresowany mógł znaleźć coś dla siebie. Obok urządzeń czyszczących, dekoracji do wystroju wnętrz czy oświetlenia, ważne miejsce zajmowały także tekstylia dla HoReCa. Marka Italsenso miała przyjemność zaprezentować swoją kolekcję tkanin tapicerskich na pięknie wykonanych meblach z HM Manufaktura Mebli. Dziękujemy Manufakturze za możliwość przedstawienia naszych materiałów obiciowych bezpośrednio na sofach, kanapach, narożnikach, fotelach, krzesłach czy pufach, co pozwoliło wydobyć ich naturalne piękno, a naszym potencjalnym klientom umożliwiło obserwację, jak tkanina obiciowa rzeczywiście układa się na meblach.

W co ubiera się HoReCa?

Inwestorzy z sektora HoReCa poszukują w meblach i materiałach tapicerskich czegoś szczególnego. Bardzo wielką wagę przywiązują zatem do estetycznych aspektów tkaniny obiciowej. Ma ona podkreślać charakter wnętrza, nadawać mu wyjątkowy, niebanalny i stylowy ton, tworzyć niezapomniany klimat miejsca, który pozwoli mu się wyróżnić na tle konkurencji. Fotele, krzesła, kanapy czy sofy mają swoją wygodą i pięknem zachęcać gościa do pozostania na dłużej, a ich wyjątkowy styl ma zapaść im w pamięć na tyle mocno, że będą chcieli znowu w to miejsce wrócić. Z drugiej strony hotelarze i restauratorzy nie mogą zapominać o wytrzymałości i łatwości w utrzymaniu czystości tkanin obiciowych. Codziennie przez lokale restauracyjne, kawiarenki czy hotele przetaczają się dziesiątki osób. Każde spotkanie gościa z meblem kończy się ich bezpośrednią interakcją, która odciska swoje piętno na tkaninie. Częstotliwość tych kontaktów wymusza na restauratorach i hotelarz poszukiwanie tkanin obiciowych o mocnym i wytrzymałym splocie. Nie mniej istotnym czynnikiem wpływającym na wybór tkaniny obiciowej przez hotelarzy i restauratorów jest łatwość utrzymywania tkaniny w czystości. Czyszczenie mebli w hotelach, pensjonatach, restauracjach czy kawiarniach odbywa się często, dlatego materiał tapicerski musi się łatwo poddawać tym zbiegom pielęgnacyjnym, nie tracąc przy tym na atrakcyjności wizualnej.

Nie dziwi zatem fakt, że szeroki wybór tkanin obiciowych z kolekcji Italsenso cieszył się tak wielkim zainteresowaniem wśród odwiedzających. Nasze materiały tapicerskie nie tylko pięknie się prezentowały na fantastycznie wykonanych prze Manufakturę meblach, ale także zachęcały swoimi właściwościami. Stosowany w naszych tkaninach system Zero Spot utrudnia wchłanianie przez tkaninę płynów i pomaga w łatwym usuwaniu zabrudzeń. Wysokie wskaźniki odporności na ścierane, peeling, wybarwienia na tarcie i światło, a także europejskie normy związane z trudnopalnością materiału obiciowego czy brak zastosowania formaldehydu przy produkcji tkanin tapicerskich, skupiały swoją uwagę specjalistów z branży.

Tkaniny obiciowe Italsenso wrócą na Hotel World za rok!

Piętnasta edycja World Hotel jest już za nami. Na kolejne targi przyjdzie nam zaczekać aż do marca 2024 roku. Trzy dni tego wydarzenia pokazały nam jednak, że ten sektor skupia ludzi z solidną wiedzą, wysokimi kompetencjami i dostosowanymi do tego poziomu oczekiwaniami. Jesteśmy zadowoleni z oceny, jaką przeszły nasze tkaniny obiciowe. Poczynione na targach obserwacje, kontakt z klientem branżowym, a także wymiana myśli i nawiązanie kontaktów, wzmocniło nasze przekonanie, że rozwijamy się we właściwym kierunku, a proponowane przez nas rozwiązania tekstylne dla HoReCa są właściwe. Jesteśmy dumni, że nasze tkaniny obiciowe nie tylko pięknie się prezentowały na meblach HM Manfukatura Mebli, ale także wzbudziły zainteresowanie specjalistów z branży. Bogatsi w doświadczenia wrócimy na Hotel World na pewno za rok, a do tego momentu jesteśmy cały czas do Państwa dyspozycji. Sprawdź katalog kolekcji Italsenso na naszej stronie internetowej https://italsenso.com/katalog-kolekcji/ i skontaktuj się z nami mailowo italvelluti@italvelluti.pl lub telefonicznie: +48 018 41 45 458.

Galeria


Udostępnij:
PORADNIK

Potrzebujesz podpowiedzi?

Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, w którym wyjaśniamy, w jaki sposób kolory oddziałują na człowieka oraz w jaki sposób wybrać tkaniny odpowiednie do ulubionego stylu wnętrzarskiego.


Zobacz

SALONY MEBLOWE I PRODUCENCI

Sprawdź, gdzie znajdziesz meble w tkaninach Italsenso

  • Partnerskie salony meblowe, w których zobaczysz próbniki naszych tkanin i zamówisz meble.
  • Producenci, którzy wykonują meble w naszych tkaninach.

Nasz fanpage

Zamknij