Wymarzona sofa, fotel – jak wybrać wyjątkową tkaninę?

Wymarzona sofa, fotel – jak wybrać wyjątkową tkaninę?

Czy masz poczucie, że kiedy wchodzisz do salonów meblowych to większość mebli wygląda do siebie podobnie? Wiodące trendy narzucają nie tylko formę i bryłę mebli, ale też tkaninę obiciową, jej kolor czy fakturę. I mimo, że teoretycznie masz duży wybór tkanin w większości salonów, to najczęściej dostrzegalne pomiędzy nimi różnice nie są duże. Jeśli jesteś indywidualistką, która ceni to, co nietuzinkowe, dobrze trafiłaś. Italsenso to marka wyjątkowych tkanin obiciowych, która powstała właśnie dla takich osób. W tym pierwszym na naszym blogu wpisie postaramy Ci się bliżej przedstawić, opowiadając ogólnie o naszej idei. W kolejnych będziemy się zagłębiać w szczegóły dotyczące ważnych, a nieznanych szeroko cech tkanin meblowych, ale też opowiadać o tym, jak wpływają one na tworzenie klimatu pomieszczenia swoim kolorem, fakturą, wzorem…

Nasze korzenie – tkaniny obiciowe wysokiej jakości

Kiedy zaczynaliśmy przygodę z tkaninami tapicerskimi w Polsce był głęboki PRL. Pewnie nie pamiętasz, ale być może w rodzinnych albumach zdjęciowych widujesz meble z tego okresu. Delikatnie mówiąc – szału nie było… Nigdy się z tym nie godziliśmy. Dla nas był to czas podróży po Europie, a przede wszystkim pobyt w Toskanii, chyba największym zagłębiu producentów tkanin. Tam zobaczyliśmy tkaniny, które trafiały do najbardziej ekskluzywnych wnętrz na świecie. Co to była za jakość! Zupełnie co innego niż to, co znaliśmy z polskich domów. Niewiele się zastanawiając sprowadziliśmy je na polski rynek. Były drogie, to prawda. Ale były też warte tej ceny. Naturalne, tkane z bawełny, wiskozy, lnu… Człowiek miał poczucie, że obcuje z czymś naprawdę wysokiej klasy. Do tego to wzornictwo! Nic wtedy na polskim rynku nie mogło się z nimi równać. Szybko stały się obiektem pożądania tych, którym naprawdę zależało na wyjątkowym designie.

Tkaniny naturalne Italsenso dziś – mariaż natury i funkcjonalności

Tkaniny tkane z włókien naturalnych nadal są obiektem pożądania dla koneserów designu. Czasy się jednak nieco zmieniły i wzrosły także wymagania wobec cech funkcjonalnych naszych mebli. Gdy rozpoczynaliśmy swoją przygodę z tkaninami meblowymi nikt nie pytał, czy dana tkanina będzie się brudziła, przecierała, czy zmieni się jej odcień. Przyjmowano, że to jej naturalne cechy. Dziś jesteśmy bardziej wymagający. Nie chcemy rezygnować z tego, co daje nam natura, ale chcemy też wygody wynikającej z nowoczesnych technologii. Co to oznacza? Że trudno być niewolnikiem we własnym domu i na każdym kroku uważać, by niczego nie ubrudzić. Dlatego Italsenso we współpracy z naszą toskańską fabryką produkującą tkaniny ze szlachetnych włókien, opracowuje dziś sukcesywnie kolejne kolekcje łączące naturę i funkcjonalność, czyli tkaniny z bawełny, lnu czy wiskozy (czasem z niewielką domieszką włókien syntetycznych), wzbogacone o system ułatwiający czyszczenie – Zero Spot System. Poznasz je po specyficznym oznaczeniu D.O.C. naniesionym też na czarnych katalogach.

Tkaniny tapicerskie funkcjonalne – gdy trwałość musi zyskać pierwszeństwo

Wiemy jednak, że są takie sytuacje czy momenty życiowe, kiedy wyjątkowe doznania płynące z natury muszą zejść na dalszy plan. Nie ma co ukrywać, tkaniny syntetyczne zawsze będą nieco bardziej wytrzymałe, niż naturalne. Jest ich też oczywiście na rynku najwięcej. My postaraliśmy się, by te obecne w ofercie Italsenso były w najlepszej możliwej jakości i by… nie było nudno. W naszych kolekcjach, zawartych w białych katalogach, znajdziesz wiele różnych faktur w setkach kolorów, bo mamy poczucie, że bez względu na obiektywne ograniczenia indywidualista musi mieć szeroki wybór.

Wzory w tapicerstwie – indywidualizacja wnętrz

Co jest jednak niezawodnym sposobem na wprowadzenie szczypty szaleństwa w aranżacji wnętrza? Wzory oczywiście! Srebrne katalogi Italsenso, oznaczone sygnaturą Decor, to kolekcje inspirujących wzorów, które mogą być wykorzystane zarówno w dodatkach, jak i jako główna tkanina obiciowa. Wszystko zależy od Ciebie.

Wiemy, że zbyt duży wybór może być przytłaczający. Nie chcąc Ci go utrudniać przygotowaliśmy intuicyjną wyszukiwarkę, dzięki której łatwo znajdziesz te kolekcje, które spełnią Twoje oczekiwania. Co nam więc pozostaje? Chyba tylko życzyć Ci dobrej zabawy podczas tworzenia Twojego własnego projektu wnętrza i wyboru wymarzonej tkaniny na swój ulubiony mebel. W kolejnych wpisach, krok po kroku, będziemy odkrywać kolejne tajniki, które jeszcze bardziej ułatwią Ci podjęcie decyzji, z których będziesz naprawdę zadowolona!

Galeria


Udostępnij:
PORADNIK

Potrzebujesz podpowiedzi?

Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, w którym wyjaśniamy, w jaki sposób kolory oddziałują na człowieka oraz w jaki sposób wybrać tkaniny odpowiednie do ulubionego stylu wnętrzarskiego.


Zobacz

SALONY MEBLOWE I PRODUCENCI

Sprawdź, gdzie znajdziesz meble w tkaninach Italsenso

  • Partnerskie salony meblowe, w których zobaczysz próbniki naszych tkanin i zamówisz meble.
  • Producenci, którzy wykonują meble w naszych tkaninach.

Nasz fanpage

Zamknij